Analiza gleby i trawnika

Laboratoryjne zbadanie gleby na zawartość poszczególnych pierwiastków to podstawowa czynność od której zaczynamy współpracę z przyszłymi klientami. Na podstawie wyników potrafimy określić jakich składników jest w glebie za dużo bądź za mało. Możemy wówczas szczegółowo opracować system nawożenia na cały sezon. Badanie takie oczywiście powtarzamy co 3 miesiące aby upewnić się, że w trakcie roku nie trzeba nanieść poprawek.

Glebę badamy także pod kątem  granulometrycznym oraz zagęszczenia. Sprawdzimy głębokość oraz gęstość ukorzenienia. Pozwoli to nam na opracowanie szczegółowego planu na wykonanie zabiegów mechanicznych tak aby korzeń trawy miał jak najlepsze warunki do rozwoju.

Równocześnie przeprowadzimy analizę trawnika dzięki czemu w sposób optymalny dobierzemy składniki odżywcze, środki chwastobójcze i przeciwgrzybiczne.

Pełną diagnostykę jaką przeprowadzimy na boisku szczegółowo opiszemy i przedstawimy szczegółowy harmonogram nawożenia oraz częstotliwość i rodzaj zabiegów mechanicznych na cały sezon niezbędnych do utrzymania trawy w jak najlepszej kondycji.

W przypadku skorzystania z naszych usług na zabiegi pielęgnacyjne takie badanie i analiza jest całkowicie darmowa.