Nawożenie

Nawożenie jest to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzanych na trawie. Dlatego istotne jest szczegółowe zbadanie gleby pod względem zawartości pierwiastków chemicznych. Na ich podstawie można dobrać odpowiednie nawozy, które pozwolą utrzymać murawę w nienagannej kondycji. Badanie takie warto przeprowadzić 2-3 razy w roku. Dzięki temu mamy stałą kontrolę nad zawartością minerałów w glebie. Nawożenie przeprowadzamy minimum 3 razy w roku: wiosną, aby pobudzić trawnik do wzrostu, w środku sezonu, aby podtrzymać dobrą kondycję murawy i jesienią, aby przygotować trawę do zimy. Częstsze nawożenie uwarunkowujemy indywidualnie w zależności od wyników badań i panujących warunków atmosferycznych np.suszy itp.

Nasza firma przeprowadza szczegółową analizę gleby i na podstawie jej wyników przygotowuje programy nawozowe na cały rok.

Sam zabieg nawożenia powinien być przeprowadzony na profesjonalnym sprzęcie tak aby nawóz był rozrzucony równomiernie i w odpowiedniej dawce.

 

Nawozy jakie stosuje nasza firma to przede wszystkim znane i sprawdzone marki Emeralld, Viano i Barenbrug. Nawozom tym zaufało wiele polskich klubów piłkarskich z ekstraklasy i I ligi. Stosują je także największe pola golfowe w Polsce. Wynikiem czego posiadają piękną i zdrową trawę. W naszym sklepie jest dostępna pełna oferta tych nawozów. Także gorąco zapraszamy do składania zamówień.